Ner micva (E-kniha)

99,00 Kč

Spis rabi Löwa Ner micva (Světlo příkazu) se věnuje tématu osmidenního svátku Chanuka.

Počet
Skladem

Maharal (rabi Löw): Ner micva
Překlad a komentáře: Jan Divecký
Doslov: vrchní rabín Karol E. Sidon

Spis rabi Löwa Ner micva (Světlo příkazu) se věnuje tématu osmidenního svátku Chanuka. Z Maharalova pohledu nebyly události Makabejského povstání izolovanou epizodou židovských dějin. Vždyť nic na světě se neděje náhodně, a tím méně pak události spjaté s židovským národem, Tórou a Chrámem. Jednotlivé, zdánlivě nesouvisející detaily skládá Maharal do celistvého obrazu, v němž ani ta nejmenší maličkost nenarušuje dokonalost řádu. Maharal před námi odkrývá velkolepý scénář, zakotvený již v okamžiku stvoření světa, a při hledání odpovědí na palčivé otázky se vydává k samotným kořenům judaismu, k tanachickým textům a jejich výkladům.

Text je rozdělen do základních osmi kapitol (svící), každá z nich je doplněna vysvětlujícím komentářem (šamašem). Opoznámkovaný překlad uzavřel vrchní zemský rabín K. E. Sidon doslovem, v němž se věnuje významu Maharala a jeho díla (součástí jsou jeho základní životopisná data a bibliografie). Texty jsou doplněny abecedně řazeným slovníkem vybraných pojmů.

Kniha vyšla s přispěním Nadace Židovské obce v Praze a Židovského muzea v Praze.

 

ikona-pdf.gif Ukázka z knihy

 

Edice Sifrej Maharal

Ediční rada s čestným předsedou rav Jehošuou Davidem Hartmanem, ve složení rabín Karol Efrajim Sidon, rabín Menachem Kalchhaim a dr. Jan Divecký, si za svůj úkol vytkla výběr, překlad a postupné vydání vybraných Maharalových spisů v nakladatelství P3K

100 ks

Mohlo by vás také zajímat

Biblická trilogie

Biblická trilogie

Cena 520,00 Kč
Ner micva (O svátku Chanuka)

Ner micva (O svátku Chanuka)

Cena 180,00 Kč
Stezka návratu

Stezka návratu

Cena 180,00 Kč
Stezka Tóry

Stezka Tóry

Cena 180,00 Kč
Cesta života

Cesta života

Cena 180,00 Kč
chat Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.