Králové Izraele (E-kniha)

89,00 Kč

Závěrečný díl volné trilogie biblických příběhů.

Počet
Skladem

Králové Izraele – v této knize, která je závěrečným dílem volné trilogie tanachických příběhů, se završí biblické osudy židovského národa, které jsme sledovali od skromných počátků v časech praotců (v knize Příběhy Tóry), po dobytí Jeruzaléma králem Davidem (v knize Izrael soudců a králů). Jádro našeho vyprávění pojednává o době, kdy v Jeruzalémě stával první (Šalomounův) Chrám a v jeho stínu vládli králové Davidovy dynastie.

Dílo je v našem kontextu výjimečné nejen židovským úhlem pohledu na „obecně známá“ témata, ale také pedagogickým záměrem díla, které v předmluvě k prvnímu dílu vyzdvihl vrchní zemský rabín Efraim K. Sidon.

Autor (Jan Divecký) je absolventem ješivy Machon Meir v Jeruzalémě, byl vedoucím pražského rabinátum a zástupcem ředitele pro židovskou výchovu na Lauderových školách. Více než deset let vyučuje judaismus na pražské Židovské obci. Je autorem úspěšné edice komentovaných tanachických příběhů, která vychází v nakladatelství P3K. Titul Králové Izraele navazuje na druhý díl – Izrael soudců a králů, který se zabývá obsahem knih Jehošua, Soudců a Šmuelova.

100 ks

Parametry

Autor
Divecký Jan
Formát
E-kniha EPUB

Mohlo by vás také zajímat

Biblická trilogie

Biblická trilogie

Cena 520,00 Kč
Králové Izraele

Králové Izraele

Cena 180,00 Kč
chat Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.